Matičný krosový beh v Nitre


//Matičný krosový beh v Nitre

Dom Matice slovenskej v Nitre a Atletický klub ŠK ŠOG Nitra s finančnou podporou mesta Nitra zorganizovali už 13. ročník krosového Behu o Pohár Domu Matice slovenskej v Nitre. Pôvodná cestná trať je od roku 2017 nahradená trasou po poľných a lesných cestách. Každý rok od obnovenia behu je zároveň aj Memoriálom Milana Krajmera, zanieteného organizátora športového života v Nitre, ktorý stál pri vzniku matičného behu už v roku 1995 a organizovaní jeho ďalších ročníkov.

Samotný beh sa uskutočnil na križovatke ulíc Golianova a Kmeťkova a pokračoval smerom na Párovské háje a späť. Preteky sa začali behom najmenších detí na trati 300 – 600 m. Ďalej nasledoval Hoby beh (5,5 km) Hlavný beh (9,3 km), v ktorom si zmerali svoje bežecké sily muži aj ženy v jednotlivých kategóriách. Zo štartovacej čiary vybehlo dokopy 215 bežcov, čo je zároveň aj novým účastníckym rekordom. Takáto vysoká účasť zaradila tento rok matičný beh medzi najväčšie behy vôbec. Každý bežec získal jedinečnú pamätnú medailu v tvare pohára. Ceny najlepším trom z každej kategórie odovzdávali už v Dome MS v Nitre predseda klubu ŠK ŠOG Nitra Milan Giraltoš spolu s riaditeľkou Domu MS v Nitre Veronikou Bilicovou. Tu bolo aj pre účastníkov pripravené občerstvenie.

Najlepší čas Hlavného behu dosiahol dvadsaťsedemročný Matúš Kompas, reprezentant ŠK ŠOK Nitra. Spomedzi žien si prvé miesto vybojovala Jana Kleskeňová z AC STAVBÁR Nitra. V Hobby behu ako prvý do cieľa dobehol Marek Baláž z Run crew Šaľa a v ženskej kategórii Katarína Sládečková z klubu BIBUS Športujeme z Nitry.

Organizátori ďakujú rodine Krajmerovej za podporu a aktívnu pomoc, rovnako všetkým sponzorom a zúčastneným prajú veľa športových úspechov!

Výsledky behov dostupné na: https://www.kril.sk/vysledky/bopdms2019

Nikola Rechtorisová,
Dom MS v Nitre

Autor fotografií: Veronika Bilicová

2019-05-12T13:39:11+00:0012 mája 2019 |Nitriansky kraj|
X