Naše talenty 2024


//Naše talenty 2024

Vo štvrtok, 30. mája 2024, sa v Kultúrnom dome v  Bytčici konal 11. ročník prehliadky umeleckej tvorivosti žiakov základných škôl „Naše talenty“. Cieľom tejto prehliadky je podnecovanie umeleckej prezentácie, ktorá vychádza zo spracovania prác slovenských literárnych a hudobných autorov, kultúrnych a historických dejinných udalostí, ľudovej kultúry, slovesnosti a tradícií.

Na úvod podujatia sa účinkujúcim prihovorila Katarína Kalanková, riaditeľka Domu Matice slovenskej v Žiline a predseda MO MS Žilina  Stanislav Kučera. Pred začiatkom samotnej prehliadky sa organizátori poďakovali zakladateľom tohto podujatia, ktorými sú: Ján Bureš, Ľubomír Prikryl a Stanislav Kučera. Taktiež poďakovali organizátorom tohto podujatia, Domu Matice slovenskej v Žiline a MO MS Bytčica, ako aj MO MS Živena.

11. ročník slávnostne otvorila speváčka zo ZŠ Mieru Bytča Ella Lokajová. Na slovenskú ľudovú nôtu, SZUŠ BRIOSO – ZŠ s MŠ ZÁVODIE  „A VERU TERCHOVÁ“. Ďalšie ľudové piesne zazneli v podaní ZŠ JARNÁ – TANEČNÝ KRÚŽOK TANCUJ, TANCUJ VYKRÚCAJ – NÁZOV PREDSTAVENIA „PRI STAVANÍ MÁJA“ ZŠ LIETAVSKÁ LÚČKA – SÓLISTA JURAJ BARČIAK – SPEV – ĽUDOVÁ PIESEŇ „Z LIETAVSKÉHO ZÁMKU“. Za ZŠ Lietavská Lúčka vystúpila sólistka Monika Lysá, ktorá vystúpila s husľami. Ďalej vystúpil DFS Krasňany s názvom predstavenia „ Ako sme drevo na zimu nosili „ . predstavili sa aj študenti z Konzervatória v Žiline hrou na flautu a klavír.

Na záver sa predseda MO MS ZA Stanislav Kučera a riaditeľka DMS v Žiline Katarína Kalanková poďakovali všetkým pedagógom a odovzdali im ďakovné listy za účasť na podujatí. Atmosféra bola výnimočná, deti sa tešili.

Z celého podujatia bude spracované DVD, ktoré bude odovzdané všetkým účinkujúcim. Podujatia sa zúčastnila aj slovenská televízia, ktorá urobila s účinkujúcimi rozhovory a celá reportáž bola odvysielaná v relácii Regina dňa 4.6.2024. Reportáž je možné pozrieť aj v archíve STV 2.

Ing. Katarína Kalanková, riaditeľka DMS Žilina

 

 

 

 

2024-06-14T10:06:20+00:0014 júna 2024 |Žilinský kraj|
X