Novembrové stretnutie nadaných Gemerčanov


//Novembrové stretnutie nadaných Gemerčanov

Ďalšia úspešná beseda v rámci projektu „Zviditeľnovanie nadaných ľudí a umelcov, ktorí žijú, alebo pochádzajú z bývalej Gemersko- malohonskej župy“ je za nami. 18.11.2022 sme predstavili Marcela Páleša prozaika, básnika, rozhlasového redaktora a moderátora Rádio Regina Stred, editora internetových stránok, blogera. Externe pôsobí ako pedagóg Katolíckej univerzity v Ružomberku. Autor románu „Keď slnko nezapadá“, básnickej zbierky „Veľký tresk a malá treska“, „Zhrnuté zo stola“, životopisnej novely „Malý príbeh Veľkej nádeje“, „Rozprávka písaná pod hviezdami“, „Dom s úsmevom“, zbierka tvorby členov Generácia nula „Okrôchaný topier“, poviedky Marcela Páleša a Michala Varošíka „Rovno v tráve“.

Predstavili sme aj Luciu Pálešovú moderátorku, redaktorku Rádia Lumen, ktorá sa zúčastnila projektu „Zdravý podcast“ v rámci kampane Ružový október, kde vyrozprávala svoj príbeh.

Pozvanie prijala aj výtvarníčka a spisovateľka Lenka Vranová zo Štítnika, ktorá predstavila svoju knihu pre deti  „Miškine biele Vianoce“ a sériu prekrásnych obrazov.

Z ručných prác sa prezentovali muži a to Ján Kalina, ktorý vyrába zápästky, Ladislav Szekereš, ktorý tká koberce a Martin Gallík  s vyšívanými košeľami. Svojim spevom nám spestrili program členovia Folklórnej skupiny Hrabina z Nižnej Slanej.

Ďakujem riaditeľke Domu MS v Rožňave Zlatke Halkovej pri prezentácii, Tatiane Tomkovej za vypracovanie plagátu a ďakovných listov, Danke Lackovej za medovníčky, kaviarni Lukia´s Longe&More za poskytnutie priestoru a Štefanovi Majerčákovi za fotografie,  ako aj všetkým, ktorí prišli a podporili skvelých účinkujúcich.

Mária Velďáková, predseda MO MS Rožňava

 

Fotogaléria DMS Rožňava

 

2022-11-23T11:29:11+00:0021 novembra 2022 |Košický kraj|
X