Obec znejúca spevom


//Obec znejúca spevom

Už dvanásť rokov sa v obci Čakajovce, ktorá je známa Panteónom slovenských dejateľov, zúčastňujú folkloristi na slávnostich pod názvom Spievajte si s nami. Združenia ako Miestna organizácia Jednoty dôchodcov na Slovensku a Miestny odbor Matice slovenskej v Čakajovciach navzájom úzko spolupracujú. Práve ich pomoc na organizácii kultúrneho života v obci vyzdvihol starosta Milan Greguš pri otvorení 12. ročníka podujatia. V úvode sa zdravicou prihovorila aj predsedníčka MO JDS v Čakajovciach Genovéva Horváthová.

Program otvorila domáca folklórna skupina Matičiari z Čakajoviec, ktorú po novom vedie nedávno zvolená predsedníčka matičného odboru Daniela Gregušová. Obdobie dožiniek svojím pásmom priblížili najmenší hostia slávností – detský folklórny súbor Zbežanček pod citlivým a precíznym vedením Anny Jankovičovej. Pestrú paletu postupne dopĺňal regionálny folklór neďalekých obcí Lúčnica nad Žitavou s folklórnou skupinou Studnička, Čab so svojou speváckou skupinou Čabanka, Koniarovce so speváckou skupinou Koniarovčanka a na záver folklórna skupina Čeľadania z Čeľadíc.

Na záver podujatia obdržali z rúk zástupkyne okresnej organizácie JDS Nitra Agáty Fischerovej a starostu Milana Greguša vedúci folklórnych skupín ďakovné listy a pamätné darčeky. Dôležité je však, že ani tento rok sa z podujatia nevytratil jeho hlavný zámer, a to stretnutie ľudí, ktorí milujú slovenský folklór v celej jeho šírke a naplnenie odkazu ukrytého v názve podujatia – spoločne si zaspievať.

Podujatie sa konalo s finančnou podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja a Obecného úradu Čakajovce.

Veronika Bilicová,
Dom MS v Nitre

Podujatie dostupné aj na: ttps://www.facebook.com/dmsnitra/

 

Najmladší hostia slávnosti - DFS Zbežanček

Najmladší hostia slávnosti – DFS Zbežanček

Domáca spevácka skupina Matičiari z Čakajoviec pod vedením predsedníčky D. Gregušovej

Domáca spevácka skupina Matičiari z Čakajoviec pod vedením predsedníčky D. Gregušovej

Folklórna skupina Studnička z Lúčnice nad Žitavou

Folklórna skupina Studnička z Lúčnice nad Žitavou

 

 

2019-09-25T16:27:59+00:0025 septembra 2019 |Nitriansky kraj|
X