Pezinskí matičiari v Košiciach


/, Košický kraj/Pezinskí matičiari v Košiciach

Krásne víkendové dni 22. a 23. august 2020 strávili členovia Matice slovenskej z Pezinka a zo Šenkvíc na spoločnom autobusovom poznávacom zájazde v metropole východného Slovenska.

Cestou do Košíc sme sa zastavili v Krásnohorskom Podhradí, kde sme si pozreli mauzóleum Andrassyovcov s podrobným výkladom a jeho krásne okolie. Ešte v ten istý deň sme sa v Botanickej záhrade UPJŠ v Košiciach kochali krásou exotických rastlín a unikátnych motýľov.

Že je v tomto meste stále čo obdivovať, presvedčili sme sa pri 30 minútovej turistickej vyhliadkovej jazde vláčikom v historickom centre Košíc s dokonalým výkladom a v nedeľu pri obdivovaní pamiatok na Hlavnej ulici – pešej zóne, ktorá je z obidvoch strán lemovaná významnými historickými budovami. Najkrajšou a neprehliadnuteľnou pamiatkou je katedrála – Dóm svätej Alžbety. V jeho blízkosti sme sa poprechádzali po pekne udržiavaných parkoch a obdivovali krásu fontán.

Dva dni nestačili na obhliadku tohto historického mesta a určite sa poniektorí z nás tam vrátia. Návštevu Košíc sme ukončili prehliadkou súkromného etnografického múzea – Humno a chutným spoločným obedom. Veľká vďaka patrí vedeniu Miestneho odboru Matice slovenskej Šenkvice, ktorí tento zájazd pripravili.

MoMS Pezinok  Mária Kopitková , Marek Slamka

2020-09-21T14:18:59+00:0021 septembra 2020 |Bratislavský kraj, Košický kraj|
X