Posedenie pri vianočnej kapustnici


//Posedenie pri vianočnej kapustnici

Počas Vianoc zvykneme na chvíľu spomaliť rýchly kolobeh nášho života, viac sa zamýšľame nad jeho zmyslom, nad rýchlo plynúcim časom i nad tým, kam chceme ďalej smerovať. Znovu sa priblížil čas, keď sa stretávajú rodiny, keď si sadáme k spoločnému stolu, aby sme sa tešili z jedinečnej sily, ktorej hovoríme rodinné puto.

Vianoce, ale i Nový rok sú pre nás obdobím, keď sa každý snaží byť s blízkymi, keď si viac ako ktorýkoľvek deň v roku uvedomujeme silu lásky, úcty, obetavosti a priateľstva. Tieto hodnoty znamenajú veľa aj pre našu veľkú matičiarov.

Preto sa v posledný mesiac roku aj naša matičiarska rodina stretla na posedení pri vianočnej kapustnici. Vo sviatočne ozdobenom Dome MS v Dunajskej Strede a rozsvietenom vianočnom stromčeku sme si spoločne zaspievali koledy spolu so speváckou skupinou Slnečnica pod vedením Karola Šípoša.

K dobrej nálade prispela aj na výborná kapustnica, ktorú pripravili členky výboru Elena Broszová a Anna Danielová ako aj domáce vianočné koláčiky, s ktorými sa chceli pochváliť naše matičiarky.

Po prianí šťastného prežitia vianočných sviatkov sa matičiari rozlúčili v neskorých večerných hodinách.

 

RNDr. Monika Benkovská, MO MS a Dom MS Dunajská Streda

 

2024-01-12T09:24:23+00:0029 decembra 2023 |Trnavský kraj|
X