Prázdniny bez nudy tentokrát na Spiši


//Prázdniny bez nudy tentokrát na Spiši

Miestny odbor Matice slovenskej v Diakovej aj tohto roku zorganizoval pre svojich členov tradičné letné podujatie Prázdniny bez nudy, zamerané na zmysluplné trávenie voľného času detí a žiakov počas letných prázdnin.

V roku 2020 mali rodičia najmladších matičiarov možnosť výberu formou ankety z 3 regiónov Slovenska – Oravy, Liptova a Spiša, pričom ten najvzdialenejší z nich bezkonkurenčne obstál na 1. mieste.

11. ročník Prázdnin bez nudy sa teda usporiadal v stredu 19. augusta 2020 ako celodenný výlet vlakom na Spišský hrad spojený s návštevou krásneho historického mesta Spišská Nová Ves. Časť výletníkov využila príležitosť a vybrali sa aj na návštevu miestnej zoologickej záhrady, ktorá je najmladšou ZOO na Slovensku.

Cestovanie vlakom si užili predovšetkým mladší účastníci, starších neodradilo ani viacnásobné prestupovanie, pri ktorom museli preukázať aj svoju kondičku. Počasie bolo premenlivé, ale vydržalo, nálada – tá bola dobrá stále.

Vydarené podujatie, ktorého sa zúčastnilo 25 členov, finančne podporila aj Matica slovenská Martin formou projektu na ochranu a rozvoj miestnej a regionálnej kultúry v roku 2020 pri príležitosti Roka národnej identity.

PaedDr. Branislav Kohút

tajomník MO MS

 

2020-09-03T15:02:33+00:003 septembra 2020 |Žilinský kraj|
X