Regionálna súťaž hudobného folklóru dospelých 2019


//Regionálna súťaž hudobného folklóru dospelých 2019

Dňa 8. 9. 2019 sa v skanzene Vihorlatského múzea v Humennom v rámci podujatia 12. ročník Festivalu národnostnej vzájomnosti uskutočnila regionálna súťaž hudobného folklóru dospelých.

Zúčastnilo sa na nej 7 speváckych skupín – Trio Zornica a Michal Sijka z Humenného, Mužská spevácka skupina Kamienčanka z Kamienky, Ženská spevácka skupina Podvihorlatské žienky z Kamienky, Spevácka skupina Košarovčanka z Košaroviec, Ženská spevácka skupina Prameň z Pčoliného, Dievčenská spevácka skupina Bosoročky, Mužská spevácka skupina Hačure z Humenného a 5 sólových spevákov – Magdaléna Vrzaňová z Kamienky, Ľudovít Džubák z Ptičia, Milan Dančo z Vyšnej Sitnice, Lukáš Kvašný a Mirka Chomová z Humenného.

Účinkujúcich hodnotila odborná porota v zložení: doc. Vladimír Marušin, ArtD. – pedagóg, Prešovská univerzita Prešov, Mgr. Peter Lukáš – dirigent speváckeho zboru TapTýda Loučná nad Desnou a Miroslav Dzijak, Dis. art. – pedagóg, SZUŠ Humenné.

Na postup na krajskú súťaž v kategórii speváckych skupín porota odporučila Mužskú spevácku skupinu Hačure z Humenného a Ženskú spevácku skupinu Prameň z Pčoliného, náhradníkom je Dievčenská spevácka skupina Bosoročky z Humenného. V kategórii sólo-duo spev na postup odporučila Ľudovíta Džubáka z Ptičia a Milana Danča z Vyšnej Sitnice, ako náhradníka určila Lukáša Kvašného z Humenného.

Všetkým účinkujúcim ďakujeme a postupujúcim gratulujeme!

 

Mgr. Miroslav Kerekanič,
odborný pracovník Vihorlatského múzea v Humennom

2019-09-13T13:47:07+00:0013 septembra 2019 |Prešovský kraj|
X