Šachový Holeštiakov memoriál 2022 prilákal tímy z celého Slovenska


//Šachový Holeštiakov memoriál 2022 prilákal tímy z celého Slovenska

Aj cez prázdniny sa uskutočnilo na Kysuciach viacero podujatí v šachu. Jubilejný 5. ročník turnaja dvojčlenných rodinných družstiev Šachový Holeštiakov memoriál (ŠACHOM) mal na júlovom štarte v Zákopčí napokon 20 tímov zo Slovenska a jedno z Česka. Ide o jedinečný turnaj v kráľovskej hre, kde je podmienkou účasti rodinná dvojica. Organizátori MO MS Čadca zabezpečili pre víťazné družstvá i ďalšie ocenené kategórie (juniori, domáci, ženy, jednotlivé šachovnice) finančné a vecné ceny. Samozrejmosťou turnaja je štartovné a občerstvenie zadarmo. Okrem víťazov získali vecné ceny aj všetci ostatní účastníci. Matica slovenská významne pomohla pri organizovaní tohto turnaja.

Podujatie otvoril riaditeľ turnaja PhDr. Pavol Holeštiak, PhD., RSc., ktorý priblížil históriu tejto akcie, privítal účastníkov a sám sa zapojil so svojím synom do turnaja. Hlavný rozhodca Mgr. Pavol Sedláček s prehľadom vyriešil všetky záležitosti v duchu fair play. Pri vyhlasovaní výsledkov pozdravila a poďakovala za účasť všetkým zúčastneným na turnaji riaditeľka Základnej školy Zákopčie Mgr. Gabriela Plačková. Turnaj podporili HOLESTIAK.sk reality, Kysucká šachová škola, Vydavateľstvo VZLET Čadca, MO Matica slovenská Čadca. Mediálni partneri: www.mojekysuce.sk, fb InfoZákopčie, Slovenské národné noviny, Kultúra, Svedectvo, Extraplus, www.chess.sk, www.sachovespravy.eu, www.caissa.sk

Prvenstvo si s prehľadom vybojovali s 25 bodmi Dušan a Patrik Orgoňovci z Novej Dubnice. Dobre však zabojovali aj ďalšie kysucké družstvá.

Na druhom mieste skončili Vladovia Špiriakovci z Nesluše s 22 bodmi a tretie miesto si vybojovali WFM Lucia a Ľubomír Ševčíkovci z Kysuckého Nového Mesta s 19 bodmi.

Najlepší hráči na 1. šachovnici:

  1. Miriam Miková 7,5/9
  2. Lucia Ševčíková 7/9
  3. Dušan Orgoň 7/9

Najlepší hráči na 2. šachovnici:

  1. Patrik Orgoň 9/9
  2. Vladimír Špiriak st. 7/9
  3. Ľubomír Ševčík 6,5/9

 

Martin Turóci

2022-08-08T14:37:03+00:008 augusta 2022 |Žilinský kraj|
X