Športový deň vo Vyšnom Kazimíri


//Športový deň vo Vyšnom Kazimíri

Občianske združenie Vranov pre šport a kultúru zorganizovalo dňa 24. júla 2021 „Športový deň pre deti a rodiny – 2. ročník“ v obci Vyšný Kazimír, vo Vranovskom okrese, v areáli pri obecnom rybníku.

Pre deti boli pripravené mnohé atrakcie a súťaže. Medzi súťažné disciplíny patrila streľba zo vzduchovky a futbalový turnaj pre deti. Pre menej súťaživých bol k dispozícii skákací nafukovací hrad a pre odvážnych jazda na štvorkolke. Prezentáciou prispeli aj potápači, zaujali svojou inštruktážou a názornou ukážkou potápania. Policajní psovodi priblížili svoju pracovnú činnosť pri hľadaní, dolapení a spacifikovaní prípadného páchateľa za pomoci štvornohého pomocníka. Deti zaujal aj požiarny útok pri hlásení požiaru, kde asistoval DHZ z obce Sedliská so svojou požiarnou technikou.

No pre prítomných, okrem týchto spomínaných atrakcií, bolo nachystané aj niečo netradičné. OP MS Vranov nad Topľou sa podieľalo na zabezpečení programu a zrealizovalo názornú ukážku bojov z obdobia 2. svetovej vojny v podaní Klubov vojenskej histórie, Hencovského oddielu Gvardija a iných dobrovoľníkov. Pripravilo výstavu aj s prezentáciou a odborným výkladom dobovej výstroje, výzbroje a techniky z tohto obdobia. Pre všetkých prítomných bolo zabezpečené občerstvenie.

Deti s nadšením sledovali „vojenskú akciu“. Pre mnohé z nich to bol jedinečný zážitok, s ktorým sa doteraz nestretli, najmä, keď zazneli prvé výstrely. Dôležitým faktom je, že aj takouto formou sa dá budovať národné povedomie a vlastenectvo a pripomínanie si našej histórie najmä pre mladšie generácie.

Autor: Jana Gešperová

2021-08-27T12:18:32+00:0027 augusta 2021 |Prešovský kraj|
X