Stolnotenisový turnaj o pohár starostu vo Vyšnej Kamenici


//Stolnotenisový turnaj o pohár starostu vo Vyšnej Kamenici

Prvá sobota v novom roku 7.1.2023 vo Vyšnej Kamenici sa niesla v znamení stolnotenisového turnaja o pohár starostu. Turnaj, ktorý vstúpil do svojej druhej dekády zastrešila Obec Vyšná Kamenica s Miestnym odborom Matice slovenskej vo Vyšnej Kamenici.

Už skoro ráno sa začali schádzať nadšenci a súťažiaci, ktorí sa najprv nesúťažne rozohrali a pripravili na turnaj.

Oficiálna časť súťaže začala o deviatej hodine príhovorom nového starostu Martina Dolgoša. Člen Výboru Matice slovenskej Michal Matečka zaželal súťažiacim veľa šťastia a ocenil tradíciu konania novoročného športového podujatia. Po nasledujúcom objasnení organizačných pokynov priebehu turnaja sa už pristúpilo k jeho konaniu.

Do dvoch súťažných skupín bolo rozdelených 15 súťažiacich, ktorí sa tomuto športu venujú na rôznych úrovniach a všetkých spája radosť z hry a spoločných stretnutí.

Skupinová fáza prebiehala do neskorého obedňajšieho času, kedy nastala prestávka a všetci prítomní si vychutnali a posilnili sa vynikajúcim gulášom. Potom nasledoval boj o tri víťazné  miesta.

Turnaj sa ukončil v neskorých popoludňajších hodinách a počas celého priebehu sa na súťažiacich chodili pozerať obyvatelia obce i tí úplne najmenší, ktorí si pingpong aj vyskúšali.

Samotná súťaž v stolnom tenise bola krásnym preklenutím generačných rozdielov, pretože sa stretli zástupcovia mladej i staršej generácie a každý z nich podával skvelé výkony. Prvým trom výhercom budú doma spomienku na podujatie uchovávať výherné trofeje. V konečnom dôsledku sú výhercami všetci, ktorí našli odvahu zapojiť sa do súťaže.

V prítomnosti dobrosrdečných ľudí a pri družných rozhovoroch čas ubieha veľmi rýchlo a tento 11. ročník sa zakončil spoločnou fotkou účastníkov, ktorí vytrvali do konca.

Výhercovia stolnotenisového turnaja vo vyšnej Kamenici:

  1. miesto: Slavomír Kešeľák
  2. miesto: Ľubomír Hochvart
  3. miesto: Marek Vangor
  4. miesto: Erich Sepeši

Výhercom zo srdca blahoželáme a už teraz sa tešíme na ďalší ročník.

Text a foto: Mgr. Martina Matečková, Dom Matice slovenskej v Košiciach

 

 

2023-01-16T10:03:37+00:0016 januára 2023 |Košický kraj|
X