Stretnutie matičiarov z Miestneho odboru MS v Abraháme


//Stretnutie matičiarov z Miestneho odboru MS v Abraháme

Tradičné jedlá v podaní matičiarov z Miestneho odboru MS v Abraháme

Zostávame verní tradíciám, a preto sme aj v tomto roku matičný guláš varili. Nebol to guláš súťažný, ale veľmi kvalitný, nakoľko si na ňom pochutnali viacerí matičiari a pozvaní hostia.

Slnečné štvrtkové ráno nás vítalo v záhrade členov výboru, kde bol pripravený kotlík a ingrediencie do gulášu. Príprava divinového mäsa sa začala už deň vopred a ingrediencie do gulášu priniesli matičiari zo svojich záhrad.

Naše matičiarky sa nenechali zahanbiť, a preto nechýbali ani obložené chlebíčky, maková a tvarohová štrúdla, mrežovník, maslové pagáčiky, báleše a ku kávičke aj trasená mandarinková torta. A matičiari zase priniesli kvalitné Abrahámske víno a chladené pivko. Veď čo by to bolo za guláš párty, keby sme  na víno a pivko zabudli. Na povzbudenie chuťových buniek nechýbala domáca marhuľovica.

Guláš na široko ďaleko rozváňal, slinky sa nám pomaly zbiehali a postupne sme pridávali do gulášu rôzne pochutiny až sme došli k záveru, že je hotový a môže sa podávať. S výborným chlebíkom chutil všetkým zúčastneným.

Nechýbala k tomu dobrá nálada, veď sme boli v kruhu našich matičiarov, ktorí sú ako sa hovorí „ aj do roboty,  aj do jedenia“.

Ďalšia pekná akcia za nami. Leto je v plnom prúde a pomaly sa skončia aj prázdninové dni. Budeme sa snažiť pekné počasie využiť a stráviť ešte ďalšie spoločné chvíle v kruhu  našich matičiarov. K tomu by mohla prispieť aj návšteva fary počas organizovaných kaviarní na fare.

Anna Klementová, predsedníčka MO MS Abrahám

2021-08-19T13:41:23+00:0019 augusta 2021 |Trnavský kraj|
X