Stretnutie s Mikulášom


//Stretnutie s Mikulášom

V starých knihách sa dočítame o tom, že svätý Mikuláš bol ochrancom detí a chudobných. Pomáhal tam kde bolo treba. Už stovky rokov 6. decembra rozdáva dobrým deťom do vyčistených topánok sladkosti a neposlušným uhlíky alebo cibuľu. Má aj pomocníkov anjela a čerta.

V piatok večer 8. decembra patrili priestory Domu MS v Dunajskej Strede našim najmenším matičiarom, ktorí netrpezlivo čakali na príchod Mikuláša. S úderom sedemnástej hodiny sa otvorili dvere a nedočkavé detičky s očakávaním v očiach privítali Mikuláša s anjelom a strašidelným čertom, ktorý postrašil každého, kto sa hanbil predviesť Mikulášovi svoju básničku alebo pesničku.  Každé dieťa si zaslúžilo balíček sladkých maškŕt od anjela, ale čertisko ich predsa postrašil, ale len preto, aby boli poslušné a poslúchali rodičov Na  záver sa deti spoločne vyfotografovali s Mikulášom a jeho pomocníkmi.

Ďakujeme ti milý Mikuláš a tešíme sa na stretnutie s tebou opäť o rok. Tiež ďakujeme všetkým sponzorom, ktorí do balíčkov podarovali sladkosti a pomohli rozžiariť detské očká a vyčariť úsmev na tvárach našich najmenších.

RNDr. Monika Benkovská, MO MS a Dom MS Dunajská Streda

 

2023-12-20T08:50:28+00:0020 decembra 2023 |Trnavský kraj|
X