Medailový úspech matičných filatelistov v Českej republike


//Medailový úspech matičných filatelistov v Českej republike

Členovia Klubu filatelistov 52-51 pri Dome Matice slovenskej v Nitre sa úspešne predstavili na súťažnej filatelistickej výstave v Českej republike.

V Liberci sa v uplynulom týždni konala veľká súťažná filatelistická výstava, na ktorej sa zúčastnili aj filatelisti z Nitry. Podľa slov predsedu klubu Milana Šajgalíka utŕžili jeho členovia veľmi peknú medailovú žatvu. V triede 2 Poštová história získal Dušan Letko POSTRIEBRENÚ MEDAILU za exponát „Výplatné odtlačky pošty Nitra 1“.

V triede 6 Námetová filatelia je Peter Lakata držiteľom STRIEBORNEJ MEDAILY za exponát „Hlboká poklona československej hokejovej škole“. Do tretice ocenených získal Milan Šajgalík POZLÁTENÚ MEDAILU za exponát „Konštantín-filozof a 4. liturgický jazyk“ a POZLÁTENÚ MEDAILU za exponát „Dve miesta pod Zoborom v Nitre“.

M.Šajgalík bol úspešný aj v triede 8 Literatúra, kde opäť obhájil dve miesta a obdržal STRIEBORNÚ MEDAILU za exponát „Nitra pohľadom filatelistu“ a VEĽKÚ STRIEBORNÚ MEDAILU za exponát „Virtuálna púť do Santiago de Compostela“.

BLAHOŽELÁME, SME NA VÁS HRDÍ!

 

Veronika Bilicová

riaditeľka Domu MS v Nitre

2019-10-24T14:07:33+00:009 októbra 2019 |Nitriansky kraj|
X