Víťazi literárnej súťaže Prichádza čas vianočný 2020 sú známi


//Víťazi literárnej súťaže Prichádza čas vianočný 2020 sú známi

Minuloročná literárna súťaž Hornonitrianskej knižnice v Prievidzi a Miestneho odboru Matice slovenskej v Prievidzi s názvom Prichádza čas vianočný pozná svojich víťazov. Vyhlásenie literárnej súťaže sa uskutočnilo 13. novembra 2020 a prispievatelia mali možnosť svoje práce zasielať do 16. decembra 2020. Do súťaže sa mohli zapojiť deti a mládež vo veku do 15 rokov.

Do súťaže sa prihlásilo viac ako 40 žiakov nielen z okresu Prievidza, ale aj z východoslovenských okresov Svidník, Michalovce a Stará Ľubovňa. Porotcov viedla hlavná porotkyňa a spisovateľka Vanda Rozenbergová. Literárna súťaž je špecifická v tom, že má víťazov bez určenia poradia. Bolo vyhodnotených najlepších päť prác zo základných škôl z celého Slovenska a tri zo Základnej umeleckej školy v Starej Ľubovni. Víťazmi sú Zachariáš Drobňák z Kračúnoviec, Mária Haasová z Prievidze, Marek Kajan z Jacoviec, Marcel Falatko z Michaloviec a Ella Novotková z Oslian. Špeciálne uznanie poroty získali žiačky zo Starej Ľubovne Tina Strenková, Lenka Melcherová a Natália Matoľáková.

Práce, ktoré porota ocenila, nesú v sebe moderné prístupy. Vyhrali žiaci, ktorí boli pri tvorbe textov odvážni, originálni a ich príbehy majú pointu. Ceny budú víťazom zaslané poštou pre pretrvávajúcu pandémiu ochorenia Covid-19.

Vlastimil Uhlár

riaditeľ Domu MS v Prievidzi

2021-04-08T15:32:20+00:008 apríla 2021 |Trenčiansky kraj|
X