Zobúdzanie pracovníkov…


//Zobúdzanie pracovníkov…

Prvé stretnutie pracovníkov Banskobystrického kraja sa konalo 4. júna 2020 v novej matičnej kancelárii vo Zvolene. Zaujímalo nás, ako matičiari prežili tak dlhú dobu bez stretávania sa.  Rokovanie prebiehalo akoby po zimnom spánku, s radosťou v nové príležitosti a s novou silou.

Zhodnocovali sme, ktoré odbory sa zobudia bezproblémovo, ktoré zaspia vo večnosti alebo ktorým pôjdeme pomôcť a „nasilu“ ich zobudíme. Zistili sme, že mnohé odbory potrebujú možno len naštartovanie, pretože sily majú stále dosť. Na druhej strane, mnohé odbory tento čas využili na systematickú prípravu plánovaných podujatí. V závere sme sa dohodli na revitalizácii viacerých odborov, ktorým chceme podať pomocnú barlu pri zobúdzaní sa k životu.

Počas tejto porady sme sa znova stretli ako dobrí priatelia, ktorí sa už tešili, že sa znova uvidia. Uvedomili sme si, že chceme organizovať podujatia, na ktorých budeme šíriť posolstvá osôb, národa alebo historických udalostí. Počas prísnej karantény sme nemohli zvestovať ľudom naše myšlienky dokonale. Nemohli sme sa stretnúť, spolu si zaspievať a ani zasmiať na hercoch z ochotníckeho divadla.

Pomaly však môžeme. Vraciame sa do „normálu.“ V júli odhalíme bustu Milanovi Rastislavovi Štefánikovi v Zvolenskej Slatine, neskôr oslávime SNP alebo sa stretneme na Honte. Opäť začíname.

Teraz však už len dúfame, že už nebudeme nútení znova zaspať (druhá vlna). Budeme bojovať, aby sa naše letné plány stali skutočnosťou a podujatia, spomienky, či pietne akty zorganizujeme!

    Ondrej Baranec

predseda okresnej rady Zvolen

2020-06-08T11:01:39+00:004 júna 2020 |Banskobystrický kraj|
X