Na druhom ročníku Folklórneho festivalu Matice slovenskej v Bratislave vystúpia Slovenskí rebeli či FS Karpaty


/, Bratislavský kraj/Na druhom ročníku Folklórneho festivalu Matice slovenskej v Bratislave vystúpia Slovenskí rebeli či FS Karpaty

Do Bratislavy mieria folkloristi na druhý ročník Folklórneho festivalu Matice slovenskej. Festival sa uskutoční 1. septembra 1019 pri príležitosti Dňa Ústavy SR v amfiteátri pri Štrkoveckom jazere v Ružinove.

„Dopyt po slovenskom folklóre je v Bratislave veľký a ja som rád, že dôkazom toho je aj Folklórny festival Matice slovenskej, ktorý organizujeme druhý raz. Pre verejnosť je zároveň dobrou správou, že vstup je zadarmo. Festival nadväzuje na tradíciu matičných folklórnych festivalov v hlavnom meste a v najbližších rokoch má ambíciu stať sa stálou súčasťou bratislavskej kultúry,“ priblížil správca Matice slovenskej Maroš Smolec. Ako dodal, verejnosť sa môže tešiť až na 13 folklórnych skupín a súborov. Od 14.30 h vystúpia v amfiteátri pri Štrkoveckom jazere detské folklórne súbory Krpčiarik, Gerulata, Viničné, Závod a Pezinok, folklórne skupiny Závod, Viničné a Folkduoplus, ako aj folklórne súbory Nadšenci, Slovenskí rebeli, Trenčan, Gymnik a Karpaty.

Podujatie organizujú Matica slovenská, Klub žien Marína a Mestská časť Bratislava – Ružinov pod záštitou predsedu Národnej rady SR Andreja Danka. Festival sa koná vďaka finančnej podpore predsedu vlády SR Petra Pellegriniho. Viac informácií nájdete na www.matica.sk a na webstránke Slovenských národných novín www.snn.sk.

IÚ MS

 

X