Kto vlastne šíri nebezpečnú ideológiu?


//Kto vlastne šíri nebezpečnú ideológiu?

Moderátor relácie „Na rovinu“ portálu aktuality.sk Peter Hanák nedávno oslnil svojimi „brilantnými“ poznatkami o Matici slovenskej. Hanák použil už mnohokrát verklíkovanú mantru, že matičiari sú podľa jeho slov „ideológovia, až takí, povedal by som, ľudácki“. Človek by očakával, že pedagóg bude mať aspoň základné znalosti o histórii a činnosti Matice slovenskej.

Každý, kto v súčasnosti nezastupuje postoje neoliberalizmu, sa stáva nepriateľom verejnosti. Ukážkový príklad kritického myslenia, novinárskej objektivity a práce. Stačí zobrať niekoľko historických fragmentov, pridať k nim trošku vlastnej skreslenej fantázie a môžete hocikoho onálepkovať.

Na ataky voči Matici od mudrlantov, ktorí sa snažia zviditeľniť u svojich chlebodarcov sme si zvykli, nezvykneme si však na urážanie matičiarov, ktorí toľko obetovali pre Slovensko. Možno by bolo načase, aby sa títo tzv. kritici zúčastnili niektorého matičného podujatia.

Hanák nehanebne pošliapal pamiatku matičiarov zavraždených nacistami! Každoročné oslavy a spomienkové slávnosti na počesť padlých v SNP, turistické výstupy, pochody, vatry na počesť SNP, kladenie vencov hrdinom SNP, známa akcia Beh a cyklojazda na počesť letcov SNP, ktorú každoročne organizujú mladí matičiari zo Zvolena, diskusia s legendou SNP, plukovníkom Františkom Orlovským, už legendárne podujatie Na pamäť budúcim generáciám každoročne sa konajúce na východe Slovenska, ktoré približuje život partizánskej skupiny Čapajev počas SNP v regióne, množstvo mediálnych výstupov, vyhlásení, článkov a dokonca podujatí venovaných viacerým povstalcom-matičiarom (Ladislav Sára, Ivan Ďurička, Viliam Pauliny, Juraj Janoška, Anton Prídavok, Alexander Hirner, Barč Ivan, Ján Marták, Jozef Bučko), ktorí sa stali obeťami nacistickej surovosti, pobytov vo väzniciach a v koncentračných táboroch, ale aj krutých podmienok skrývania sa v mrazivých horách a ktorých Matica v roku 2020 ocenila aj Zlatou cenou MS in memoriam.

Zaslúžia si tieto aktivity urážky od ľudí s chabými znalosťami typu Hanáka?

Informačné ústredie Matice slovenskej

2024-06-21T15:24:24+00:0021 júna 2024 |Aktuálne informácie Matice slovenskej|
X