Matica slovenská sa ohradzuje voči lživým tvrdeniam v médiách


//Matica slovenská sa ohradzuje voči lživým tvrdeniam v médiách

Matica slovenská sa dôrazne ohradzuje voči špekuláciám a klamstvám, ktoré o nej v súvislosti s údajným členstvom atentátnika Juraja Cintulu v Matici slovenskej, šíria viaceré liberálno-progresívne internetové novinové portály. Vlastníci týchto médií a im slúžiaci novinári sa snažia v spoločnosti vyvolať dojem, že strelec z Handlovej s nimi nemá ideologicky nič spoločné, ba práve naopak, že za jeho údajnou radikalizáciou stojí opačná názorová strana. Opak je však pravdou. Vo svojich tvrdeniach zašli tak ďaleko, že Cintulu označili za člena Matice slovenskej. Tieto lži kategoricky odmietame, pretože sa v žiadnom prípade nezakladajú na pravde. Juraj Cintula nie je členom Matice slovenskej, dokonca v minulosti ostro vystupoval proti samotnej ustanovizni a jej vedeniu. Bohužiaľ, neveríme proklamovanému postoju mediálneho mainstreamu, že atentát je iba činom duševne pomäteného jednotlivca.

Atentát na premiéra Fica mal podľa nášho názoru jednoznačne politickú motiváciu. Priame slová strelca zachytené na videu len krátko po atentáte tomu nasvedčujú. Nasvedčuje tomu aj videozáznam z 24. apríla 2024, v ktorom Cintula vystupuje ako aktívny účastník protivládneho protestu, kde sa nebránil použitiu rôznych vulgárnych nadávok. Na základe uvedených skutočností je zrejmé, že mediálne vykresľovanie Juraja Cintulu ako fanúšika pronárodných síl je absurdné. Niektorí novinári sa neštítili označiť ho za člena Matice slovenskej.

Média dôrazne žiadame, aby boli vo svojich tvrdeniach opatrné, pretože svojimi špekuláciami a klamstvami vytvárajú informačný chaos a vedome znovu prispievajú k ďalšej polarizácii už aj tak dosť rozštiepenej slovenskej spoločnosti. Zároveň chceme zdôrazniť, že pri akomkoľvek ďalšom ohováraní Matice slovenskej a poškodzovaní jej dobrého mena podnikneme náležité právne kroky. Robertovi Ficovi opätovne želáme v tejto kritickej chvíli veľa síl, aby sa z útoku čím skôr zotavil.

Predsedníctvo Matice  slovenskej

2024-05-22T17:46:40+00:0016 mája 2024 |Aktuálne informácie Matice slovenskej|
X