Matica v Brezne vyhlasuje výtvarnú súťaž


/, Banskobystrický kraj/Matica v Brezne vyhlasuje výtvarnú súťaž

Miestny odbor a Oblastné pracovisko Matice slovenskej v Brezne s Inštitútom vzdelávania Matice slovenskej n. o. vyhlasuje výtvarnú súťaž pre deti základných škôl a základných umeleckých škôl v okrese Brezno pri príležitosti nedožitých 100. narodenín breznianskej rodáčky, akademickej maliarky Zlatice Balažovjech-Klincovej. Jej dielo obsahuje približne 3000 obrazov (portréty, krajinky, zátišia apod). Výtvarnú tvorbu maliarky poznačila neopakovateľná krása horehronskej prírody a čistota charakterov ľudí, ktorí v nej žili. Jej maliarskymi technikami sú olej, akvarel, pastel ak kombinácia techník a typické pre jej tvorbu je „horehronské“ belaso-zelené videnie.

Tešíme sa, že sa žiaci Vašej školy zapoja do súťaže v rámci hodín výtvarnej výchovy, a tak si spoločne pripomenieme výročie narodenia breznianskej rodáčky, ktorá hovorila: „Breznianska a horehronská krajina je mojou srdcovou záležitosťou, maľovala som ju v každom ročnom a dennom období.“

V mesiaci november 2020 bude súťaž vyhodnotená. Ak to situácia na Slovensku v súvislosti s pandémiou COVID-19 dovolí, víťazi si ocenenie prevezmú v deň 100. výročia narodenia maliarky – dňa 13.11. 2020 v Synagóge, kde budú vystavené všetky doručené práce. Včas budeme informovať, ako sa slávnostnejšie ukončenie súťaže uskutoční, ako aj o ďalšom programe.

Podrobnejšie informácie: monika.bacova@brezno.sk, 048/611 2291.

PhDr. Ing. Ivana Kružliaková, PhD. v.r.

predsedníčka MO MS

Propozície_Vv_súťaže 2020

X