Novozámocký Matičiarik pokračuje v úspešnej činnosti


//Novozámocký Matičiarik pokračuje v úspešnej činnosti

Všade, kde sa objaví Ľudová hudba Matičiari, ako aj detský folklórny súbor Matičiarik, zavládne dobrá nálada, tváre prítomných ožiaria úsmevy radosti a šťastia pri pohľade na šikovnú mládež a deti.

Novozámocký mládežnícky a detský folklórny súbor Matičiarik sa predstavil 17. apríla v Želiezovciach na Krajskej postupovej súťaži a prehliadke detských folklórnych súborov Nitrianskeho kraja – Trvalky, ktoré organizovala ROS Levice.

Náš okres reprezentovali deti s choreografiou pani Eleny Kešjarovej – Na jarmoku, s akordeonovým doprovodom Františka Melišku. Viac k uvedenému podujatiu nám povedala pani Júlia Vargová z MO MS Nové Zámky:

“ Spomedzi siedmich súborov z kraja ako Dunajíček z Komárna, Jelenček a Borinka z Nitry, Tekovanček zo Starého Tekova, či Žochárik a Lipka od Topoľčian, priniesli domov diplom za bronzové pásmo za prezentovanie a šírenie folklóru. Po vystúpení ešte deti navštívili dom, kde prebýval Franz Schubert a mali celodenný pekný zážitok.“dodala pani Julka Vargová.

Tešíme sa spolu s nimi. Spokojnosť so svojimi zverencami vyjadruje pravideľne i PaedDr. Jana Garajová, ktorá už mnoho rokov je organizačnou vedúcou súboru.

[teraz.sk; 28/04/2015; PaedDr.Helena Rusnáková ]
VIAC TU >>

2015-05-30T19:37:58+00:0030 mája 2015 |Napísali a povedali o nás|
X