Nový katalóg najpožičiavanejších krojov a kostýmov Šatnice Matice slovenskej


/, Žilinský kraj/Nový katalóg najpožičiavanejších krojov a kostýmov Šatnice Matice slovenskej

Matica slovenská vám prináša aktuálny katalóg najpožičiavanejších krojov a kostýmov Šatnice Matice slovenskej. Nahliadnite do pozoruhodného obsahu desaťročia budovaného depozitu v Martine.

Úžasné, dychberúce, očarujúce! Takto zvyknú reagovať návštevníci Šatnice MS v Martine, keď zbadajú celú tú nádhernú paletu krojov. Už teraz si ich môžete vypožičať za doslova ľudové ceny. Kúpiť si vlastný kroj na určitú príležitosť je v súčasnosti poriadne drahou záležitosťou. Ceny sa pohybujú v stovkách eur. Matičná šatnica je alternatívou pre všetkých, ktorí si takúto kúpu nemôžu dovoliť.

Vypožičanie konkrétnych krojov, kostýmov a ich súčastí si môžete dohodnúť aj telefonicky so zamestnankyňami Šatnice MS na čísle 043/381 28 41, resp. e-mailom na adrese satnica@matica.sk. Taktiež sa môžete informovať aj o dostupnosti krojov z iných regiónov Slovenska. Kroje a kostýmy sú dostupné aj vo viacerých veľkostiach. Neváhajte už ani minútu a vyberte si z viac ako 1660 krojov, 900 dobových kostýmov, 300 karnevalových kostýmov, 500 detských kostýmov a množstva rekvizít.

Zbierkami krojov, kostýmov, doplnkov a rekvizít podporujeme ochotnícke, poloprofesionálne a profesionálne súbory pri prezentácii kultúrneho dedičstva a spomienok na významné osobnosti a udalosti národných dejín Slovenska.

Pozrite si katalóg: Katalóg krojov a kostýmov Šatnice Matice slovenskej

 

IÚ MS

X