V ankete Slovenka roka 2021 získala nomináciu hovorkyňa Matice slovenskej


/, Bratislavský kraj/V ankete Slovenka roka 2021 získala nomináciu hovorkyňa Matice slovenskej

Prestížna anketa Slovenka roka vstúpila do 13. ročníka. V roku 2021 sa medzi nominované dámy dostala aj hovorkyňa Matice slovenskej Veronika Grznárová, a to v kategórii Médiá a komunikácia.

Hovorkyňa najstaršej kultúrnej ustanovizne Slovákov pôsobí v tejto pozícii od januára 2018. „Je to veľká česť nielen pre mňa ako hovorkyňu Matice slovenskej, ale aj ako dobrovoľnú matičiarku. Túto nomináciu vnímam ako poctu všetkým ženám v Matici slovenskej, a predovšetkým ich cennej práce pre pozdvihnutie kultúrnej a vzdelanostnej úrovne slovenského národa, ktorá si zaslúži verejné uznanie,“ uviedla V. Grznárová, ktorá vyšla z radov Miestneho odboru MS v Prievidzi. Už od začiatku svojho profesionálneho pôsobenia sa podieľala na modernizovaní komunikácie Matice slovenskej. Je zároveň autorkou audiovizuálnych historických dokumentov MS o osobnostiach slovenských dejín. Počas pandémie zamerala komunikáciu na nové formy propagácie matičného folklóru a knižných vydaní. Taktiež publikuje v periodikách Matice slovenskej.

Anketa Slovenka roka je prestížnym projektom, ktorého hlavným cieľom je čo najlepšie zviditeľniť ženy podieľajúce sa na raste krajiny. „Anketa vstupuje tohto roku do 13. ročníka svojej existencie. Za toto obdobie predstavila vyše 330 dám z jednotlivých 9 kategórií, ktoré svojimi príbehmi iniciovali a motivovali ostatné Slovenky. Vedeli skĺbiť pracovné povinnosti s povinnosťami rodiny, čo nie je jednoduché, a dokázali vytvoriť hodnoty pre kultúrny, spoločenský, hospodársky, vedecký život a ovplyvniť našu spoločnosť. Mnohokrát prezentovali naše Slovensko aj v zahraničí,“ uviedla organizátorka ankety Slovenka roka a generálna riaditeľka spoločnosti STAR Production Mária Reháková.

Hlasovaním sa zapojíte do súťaže o exkluzívny dovolenkový pobyt pre dve osoby v Ománe od CK Hydrotour, ktorý môžete čerpať v období dvoch rokov. Za hovorkyňu MS môžete hlasovať od 8. februára do 25. augusta2021 do 12.00 hod prostredníctvom SMS na číslo 7504 v tvare SR 8, ako aj kupónmi z týždenníka Slovenka alebo online na www.slovenkaroka.sk/hlasovanie po registrácii a prihlásení sa. Hlasovať prostredníctvom SMS je možné opakovanie, cena SMS je 1 eur s DPH. Viac o nominovaných Slovenkách si prečítate na www.slovenkaroka.sk/hlasovanie/nominovane-damy-2021/.

IÚ MS, zenskyweb.sk

 

X