Lidovec a hostia opäť prilákali množstvo divákov


//Lidovec a hostia opäť prilákali množstvo divákov

Chlapcom z Mužskej speváckej skupiny LIDOVEC a obci Soľčany môžeme opäť ďakovať za ďalší vydarený ročník podujatia Lidovec a hostia 2022, ktoré sa konalo 22.10.2022 po dlhšej nútenej prestávke.

Ozvláštnením aktuálneho ročníka bola Folklórna skupina Hájiček z Chrenovec-Brusno so svojimi vzácnymi storočnými piesňami. Viete, že text známej vianočnej koledy Hore vstávate valasi na nápev dvesto rokov starej melódie je práve z pera Hájička? Na tohtoročnom podujatí si ju návštevníci mohli vypočuť v originálnom prevedení. Hájiček počas večera predstavil aj viackrát svojich trombitášov.

Úvod podujatia patril spomienke na troch zosnulých členov skupiny Lidovec, a to Jozefa Šišku, Pavla Hajnoviča a Sergeja Talára. Paletu hosťujúcich účinkujúcich doplnil folklórny súbor Slnečnica z Piešťan. S hostiteľmi večera Lidovcom účinkovala zase ďalšia domáca ženská spevácka skupina zo Solčian Lišňanka.

Obec Solčany uviedla pri tejto príležitosti do života novú knižnú publikáciu Anzelmy Hlôškovej Recepty solčianskych starých mám, ktorú svojim presahom možno prirovnať k malej obecnej monografii. Ako pri uvedení knihy uviedla samotná autorka: „V Solčanoch ste nám otvorili nielen príbytky a sprístupnili vaše recepty, ale predovšetkým ste nám otvorili vaše srdcia, preto aktuálna kniha nie je obyčajnou kuchárskou knihou receptov, ale knihou vašich tradícií, vášho života a života vašich predkov.“ Celý program bol naživo vysielaný prostredníctvom Západoslovenskej televízie.

Link na reportáž: https://www.facebook.com/zapadoslovenskatv/videos/851325156226860

Veronika Bilicová, Dom MS v Nitre

 

 

2022-12-08T12:55:33+00:008 decembra 2022 |Nitriansky kraj|
X