Malá Hronka šíri radosť


//Malá Hronka šíri radosť

Malá Hronka je detský hudobno–dramatický súbor z Juru nad Hronom v okrese Levice, pôsobiaci v rámci Miestneho odboru Matice slovenskej.
V predvianočnom období sa deti a ich rodičia spojili, aby sme mohli rozdávať radosť. V prvom rade sme zorganizovali zbierku oblečenia. obuvi, hračiek a domácich potrieb. Nazbieralo sa toho za celý kufor auta. Tieto sme odniesli do azylového domu v Leviciach, kde potešili núdznych.
S našim vianočným pásmom sme vystúpili v Domove seniorov v Kálnici. Vystúpenie starších detí z nášho súboru zahrialo srdcia starkých, a nás dojalo, keď sa ku nám pri záverečnej Tichej noci pridali mnohí ich klienti. Bola to krásna dojemná scéna spájajúca mladú a najstaršiu generáciu. Zároveň bolo toto vystúpenie i výbornou skúsenosťou pre naše deti, kedy mali možnosť vystupovať mimo našej obce.
Posledným vystúpením Malej Hronky v roku 2023 bolo vystúpenie na vianočných trhoch v našej obci pod názvom Vianočná kavalkáda.
Rok 2023 bol pre nás zaujímavý a plný rôznych aktivít. Verím, že rok 2024 nám prinesie opäť nové a radostné výzvy a stretnutia.

Mgr. Jozefína Mitterpachová, podpredseda MO MS Jur nad Hronom

 

2024-02-01T13:17:35+00:001 februára 2024 |Nitriansky kraj|
X