Slovenka roka 2021: Výstava fotografií na Bratislavskom hrade s nominovanou hovorkyňou Matice slovenskej


/, Bratislavský kraj/Slovenka roka 2021: Výstava fotografií na Bratislavskom hrade s nominovanou hovorkyňou Matice slovenskej

SLOVENKA ROKA 2021: Emotívna výstava fotografií na Hrade

Vďaka uvoľneným opatreniam sa v galérii na Západnej terase Bratislavského hradu prvý raz stretli nominantky 13. ročníka ankety SLOVENKA ROKA. Dôvodom bola už tradičná vernisáž výstavy ich portrétov.

Počas tohto ročníka skomplikovali pandemické opatrenia nielen tlačovú konferenciu, ktorá sa preniesla do virtuálneho prostredia, ale i samotné nakrúcanie nominačných upútavok. Rovnako to bolo aj s prípravou obrazov nominovaných dám. Opatrenia nedovolili, aby sa dámy nafotili tak ako po minulé roky a tak poslali vlastné fotografie, ktoré ich najviac vystihujú – či už v ich práci alebo súkromí. Výsledkom tak je mimoriadne emotívna séria 29 portrétov, z ktorých ide špecifická emócia.

Vernisáž otvorili starostka mestskej časti Bratislava – Staré Mesto Ing. arch. Zuzana Aufrichtová, spoločne so zástupcami partnerov projektu RNDr. Tomislavom Jurikom, CSc., Silviou Noskovou Illášovou a šéfredaktorkou týždenníka Slovenka Máriou Mikovou. Kurátorom výstavy sa stal spisovateľ Jozef Banáš, ktorý vo svojom príhovore zdôraznil myšlienku Tomáša Baťu – Nevzdávať sa svojich snov. Počas vernisáže výber tohtoročných laureátok zhodnotil aj garant Nominačnej komisie Prof. RNDr. Jaromír Pastorek, DrSc.. Hudobným hosťom bola klaviristka Silvia Victoria Regia.

Tento rok sa o priazeň uchádza 29 úspešných Sloveniek, ktoré sú nominované v deviatich kategóriách: Biznis a manažment, Umenie a kultúra, Médiá a komunikácia, Veda a výskum, Vzdelávanie, Podpora mladých talentov, Zdravotníctvo, Šport a Charita. Okrem toho udelí nominačná komisia aj tento rok titul Absolútna Slovenka roka a Mimoriadne ocenenie za celoživotný prínos pre Slovensko.

O tom, kto získa prestížne ocenenie v jednotlivých kategóriách, rozhodnú čitatelia týždenníka Slovenka spoločne s divákmi a poslucháčmi RTVS formou SMS hlasovania, kupónov a prostredníctvom internetového hlasovania na stránkach www.slovenkaroka.sk. Hlasovanie odštartovalo 8. februára a ukončí sa 25. augusta 2021.

Mená víťaziek sa dozvieme 27. augusta 2021 počas slávnostného galavečera, ktorý sa uskutoční v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave a v priamom prenose ho odvysiela RTVS na Jednotke. Finálový večer bude patriť nielen nominovaným úspešným Slovenkám, ale aj bohatému kultúrnemu programu.

Článok zo https://zenskyweb.sk/clanok/49475-slovenka-roka-2021-emotivna-vystava-fotografii-na-hrade

Text: Michal Bartek, časopis Slovenka

Foto: Ramon Leško, časopis Slovenka

Za hovorkyňu MS Veroniku Grznárovú môžete hlasovať do 25. augusta 2021 do 12.00 hod prostredníctvom SMS na číslo 7504 v tvare SR 8, ako aj kupónmi z týždenníka Slovenka alebo online na www.slovenkaroka.sk/hlasovanie po registrácii a prihlásení sa. Hlasovať prostredníctvom SMS je možné opakovane, cena SMS je 1 eur s DPH.

 

X