Prameňáčky v Hrabičove


//Prameňáčky v Hrabičove

31. mája sa na futbalovom ihrisku v obci Hrabičov, pod názvom Dolina sa zabáva, uskutočnilo veľmi pekné podujatie. Bolo vlastne prehliadkou speváckych skupín seniorov okresu Žarnovica. Organizátormi boli Základná organizácia Jednoty dôchodcov na Slovensku a obecný úrad v Hrabičove.

Podujatie otvoril starosta obce Ján Adámik, ktorý aj celý program moderoval. Po jeho príhovore sa prítomným seniorom prihovoril predseda ZO JDS Vladimír Kosora. A potom už pódium patrilo jednotlivým speváckym skupinám. Žarnovicu reprezentovala spevácka skupina Prameň, ktorá je súčasťou MO MS. Na úvod zaspievali prvú slohu svojej hymny My sme súbor menom Prameň. Potom nasledovali piesne: Nebola som veselá, Akože sa my chudobné vydáme a veselá pieseň Šiel z Hriňovej. Na záver ešte zaspievali poslednú slohu svojej hymny, ktorou poďakovali za pozornosť a zaželali prítomným zdravie a lásku do budúcich dní.

Po skončení vystúpení pohostili seniorov šikovné domáce kuchárôčky výborným segedínskym gulášom a voňavým chlebíkom. Na všetkých stoloch boli ešte misky s domácimi koláčikmi, minerálky a dobré vínko.

Pre dobrú náladu vystúpila trojčlenná ľudová kapela Heligonkári Feješovci z Kotešovej so svojimi pesničkami plnými energie. Prítomní seniori nielenže si s nimi zaspievali, ale aj zatancovali.

Očakávanou časťou bola bohatá tombola, ktorej priebeh žiaľ narušil májový dážď. Ten však dobrú náladu seniorom nijako nepokazil, veď májový dáždik je zlatom padajúcim na našu rodnú zemičku a predpovedá dobrú úrodu.

Celé podujatie sa vydarilo, k čomu prispela aj spevácka skupina Prameň, ktorá tak  dôstojne reprezentovala MO MS Žarnovica i mesto Žarnovica.

Mgr. Anna Benčatová

Foto: SSk Prameň

Prameňáčky pred vystúpením

 

 

2024-06-05T13:09:16+00:005 júna 2024 |Banskobystrický kraj|
X