august, 2019

24aug15:0023:599. lóťanské folklórne slávnostiTešíme sa na stretnutie a príležitosť spoločne načerpať sily z kultúrneho dedičstva 

Viac

Popis udalosti

Blíži sa 9. ročník LÓŤANSKÝCH FOLKLÓRNYCH SLÁVNOSTÍ!

Priaznivcom folklóru a tradícii netreba zvlášť predstavovať Lóťanské folklórne slávnosti a Dom Ľudového bývania vo Veľkých Lovciach. Práve tento výnimočný autentický priestor gazdovského dolniackeho hlineného domu renovovaného v štýle ľudového bývania druhej polovice 19. storočia rodiny Jozefa Galbavého je hostiteľom každoročných slávností.

Členovia o. z. Dom ľudového bývania vo Veľkých Lovciach srdečne pozývajú na 9. ročník tohto podujatia, ktorý sa uskutoční 24. 08. o 15.00 hod. v humne Domu ľudového bývania vo Veľkých Loviach. Zaujímavosťou je, že tento rok sa predstavia kvalitné folklórne kolektívy, ktoré sú všetky členmi Matice slovenskej alebo aktívne pôsobia pri miestnych odboroch Matice slovenskej v okresoch Nové Zámky, Komárno, Nitra, Levice a Topoľčany ?
? Folklórna skupina Radosť a Detská folklórna skupina Fialka, pri Miestnom odbore MS Veľké Lovce
? Slovenskí rebeli, pri Dome Matice slovenskej Komárno
? Detský folklórny súbor Tekovanček – Starý Tekov, pri Miestnom odbore MS Starý Tekov
? Folklórna skupina Tradícia, pri Miestnom odbore MS Dražovce
? Mužská spevácka skupina Lidovec, pri Miestnom odbore MS Solčany

Lákadlom Lóťanských folklórnych slávností je jednoznačne aj tohtoročný výnimočný hosť – profesionálny folklórny súbor ZOBOR z Nitry.

Viac informácií na: https://www.facebook.com/lotanskefolklorneslavnosti/

Tešíme sa na Vás!

Čas

(Sobota) 15:00 - 23:59

Miesto konania

Veľké Lovce