Matica slovenská podporuje stanovisko vlády k prisťahovaleckým kvótam


//Matica slovenská podporuje stanovisko vlády k prisťahovaleckým kvótam

Podľa predsedu Mariána Tkáča nie je podľa jeho slov proti solidarite s prenasledovanými a trpiacimi.

Matica slovenská podporuje stanovisko vlády SR k prisťahovaleckým kvótam. „Oceňujeme postoj našich predstaviteľov, ktorý bráni tisícročné kresťanské tradície, na ktorých stojí a padá slovenský národ,“ uviedol v písomnom stanovisku jej predseda Marián Tkáč.
Matica nie je podľa jeho slov proti solidarite s prenasledovanými a trpiacimi, tá však „nesmie spôsobiť ohrozenie našich koreňov“. „Považujeme za rozhodujúce, aby svet prioritne riešil príčiny krízy, ktorá zásadne mení civilizačné pomery v Európe,“ dodal.
Premiér Robert Fico (Smer-SD) vyhlásil, že Slovensko sa bude brániť proti kvótam na prerozdelenie utečencov medzi jednotlivé členské krajiny Európskej únie. V súvislosti s utorňajším (22.9.) väčšinovým rozhodnutím Rady ministrov vnútra krajín EÚ podá žalobu na Súdny dvor v Luxemburgu.
Fico zároveň uviedol, že Slovensko neimplementuje do svojej legislatívy prijatý záväzný právny akt. Dobrovoľne tak podstúpi infringement, čo je konanie proti členským krajinám v takýchto prípadoch.
Premiér kritizoval, že sa o takej zásadnej otázke rozhodlo už v utorok väčšinovým hlasovaním, a nie na dnešnom summite šéfov členských krajín, kde by muselo byť rozhodnutie prijaté konsenzom.

[teraz.sk; 23/09/2015; TASR ]
http://www.teraz.sk/vsetko-o-deklaracii/matica-slovenska-podporuje-stanovisko-v/157102-clanok.html

2015-09-24T09:08:53+00:0024 septembra 2015 |Napísali a povedali o nás|
X