2. ročník turnaja v dáme

//2. ročník turnaja v dáme

20. júna 2024 sa uskutočnil v priestoroch Kultúrneho domu v Štítniku 2. ročník Školského turnaja v dáme, na ktorého príprave sa podieľali Monika Liptáková z Miestneho odboru Matice slovenskej v Štítniku a Zuzana Adamová zo Základnej školy v Štítniku.

Úvodné slovo turnaja predniesla Martina Belányiová, ktorá vyzvala prítomných, aby si minútou ticha uctili pamiatku Zlatky Halkovej, riaditeľky DMS v Rožňave. Zuzana Adamová oboznámila žiakov s históriou dámy, organizačnými pokynmi a pravidlami hry. 38 žiakov súťažilo v dvoch kategóriách –  16 žiakov z 1. stupňa v prvej kategórii a 22 žiakov 2. stupňa v 2. kategórii. Hralo sa formou vyraďovacieho pavúka na 18 stoloch so šachovými figúrkami na šachovniciach, ktoré nám zapožičal Šachový zväz v Štítniku.

V 1. kategórii sa na 1. mieste umiestnila Jana Saligová (4.A), 2. miesto získal Jaroslav Lányi (4.A) a tretie miesto si vybojoval Gabriel Ruszó (4.A). Na druhom stupni boli stupienky rozdelené nasledovne, 1. miesto Alexander Gábor (6.A), 2. miesto Jozef Ferko (6.B), 3. miesto Marek Šimko (7.A). Na každého čakala sladká odmena, diplomy a pre víťazov aj vecné ceny, ktoré zakúpil Miestny odbor Matice slovenskej v Štítniku. Absolútnym víťazom, ktorý získal pohár riaditeľky školy, sa stala Janka Saligová (4.A), ktorá porazila víťaza 2. kategórie Alexandra Gábora (6.A) v napínavom finále. Odovzdávanie cien sa uskutočnilo za prítomnosti pani Tatiany Tomkovej.

Strávili sme spoločne príjemné dopoludnie pri hraní dámy, odniesli si príjemné zážitky sladké i vecné odmeny a veríme, že v tradícii Školského turnaja v dáme a v spolupráci Miestneho odboru Matice slovenskej v Štítniku a Základnej školy v Štítniku budeme pokračovať aj v budúcom školskom roku.