V 12. ročníku kraj. matič. festivalu Divadelné Košice Jozefa Adamoviča excelovali herci zo ZŠ Ruskov


//V 12. ročníku kraj. matič. festivalu Divadelné Košice Jozefa Adamoviča excelovali herci zo ZŠ Ruskov

Hodnotné ceny dodala aj slov. herecká  legenda Prof. Božidara Turzonovová

Matica slovenská  /MS /, zastúpená Miestnym odborom Matice slovenskej v Košiciach -Myslave  usporiadala v piatok 25. novembra 2016 v divadelnej sále základnej školy /ZŠ/ Postupimská 37 v Košiciach v poradí už   dvanásty ročník  krajského matičného festivalu amatérskeho divadla základných  škôl z Košického a Prešovského kraja -Divadelné Košice Jozefa Adamoviča . Spoluorganizátormi  boli mesto Košice, odbory školstva OÚ v Košiciach a Prešove a domáca ZŠ Postupimská . Tejto veľkej matičnej prehliadky amatérskeho divadla sa zúčastnila takmer stovka ochotníkov z obidvoch krajov východného Slovenska. Kvalita  zúčastnených ochotníckych divadiel bola taká veľká, že erudovaná porota z Konzervatória Jozefa Adamoviča na Exnárovej 8 v Košiciach  to mala veľmi ťažké pri výbere tých najlepších.Preto na druhom mieste boli ocenené dva amatérske divadelné súbory.

Hodnotné ceny pre víťazov odovzdal predseda poroty spolu  s riaditeľkou spolu usporiadajúcej  ZŠ Postupimská 37 Mgr. Katkou Benkovou.

Vyhodnotenie 12. ročníka krajského matičného festivalu. Absolútnym víťazom sa stali žiaci zo ZŠ Ruskov s divadelnou hrou „O Wolfíkovi a Lujzinke“  –. Okrem hodnotných  kníh z Vydavateľstva Matice slovenskej /MS/  a farebných diplomov MS získali kvalitný digitálny fotoaparát Nikon

1.miesta  : ZŠ s MŠ Helcmanovce a ZŠ Haniska

2.miesto :ZŠ Ľubotice z Prešovského kraja.

Cenu primátora mesta Košice získali žiaci ZŠ z Keceroviec Cenu Matice slovenskej  získala ZŠ  Krosnianska 2 v Košiciach

Tí najlepší  boli ocenení hodnotnými knihami z Vydavateľstva MS a farebnými diplomami Matice slovenskej , ktoré pre tento  krajský matičný  festival dodali -slovenská herecká legenda Prof. Božidara Turzonovová, primátor mesta  Košice MUDr. Richard Raši, PhD, poslanec NR SR doc. PhDr. Dušan Čaplovič, DrSc a zakladateľ festivalu -predseda MO MS v Košiciach -Myslave  Ing. František Mrva. Hlavnú cenu pre absolútneho víťaza , ako to bolo po minulé roky venoval generálny riaditeľ firmy Lynx Košice Ing. Róbert Kollár.Žiaci z Ruskova sa tešili z kvalitného fotoaparátu Nikon.

Veľké poďakovanie patrí vedeniu ZŠ Postupimská 37 v Košiciach na čele s riaditeľkou školy Mgr. Katkou Benkovou , ktorá spolu so  svojim kolektívom pripravila organizačné a logistické zabezpečenie celej  tejto nádhernej  matičnej prehliadky amatérskeho divadla v priestoroch svojej školy na jednotku. Všetci sa už teraz tešia na trinásty  ročník, ktorý sa bude opäť konať v prekrásnych priestoroch divadelnej sály v ZŠ Postupimská 37  v Košiciach.

článok neprešiel jazykovou úpravou

Článok spolu s fotografiami (pdf)

2016-11-30T08:03:25+00:0029 novembra 2016 |Košický kraj|
X