Medzinárodný letný tábor Matice slovenskej v roku 2019


/, Zahraničie/Medzinárodný letný tábor Matice slovenskej v roku 2019

Najviac zážitkov za výbornú cenu!

Milí kamaráti!

A je to tu – opäť vyrážame na tábor za cenu už od 96 Eur!

Medzinárodný letný tábor Matice slovenskej sa koná bez prerušenia už od roku 1993, teda už 28 rokov vždy v Škole v prírode Detský raj v Tatranskej Lesnej. Druhý júlový týždeň sa opäť vraciame do našej obľúbenej, vynovenej školy v prírode.

O tábore

Názov tábora: Medzinárodný letný tábor Matice slovenskej (MLTMS)
Lokalita: Stredisko Škola v prírode DETSKÝ RAJ Tatranská Lesná, http://www.rajvprirode.sk/
Termín: 7. – 14. júla 2019
Vek: Tábor je určený všetkým deťom zo Slovenska i zo zahraničia vo veku od 8 do 16 rokov.

Prihláška

Vyplnenú prihlášku je potrebné doručiť na doleuvedenú poštovú alebo e-mailovú adresu (prihlášku je potrebné naskenovať) najneskôr do 16. júna 2019. Formulár prihlášky nájdete na konci tejto sekcie.

Cena

Poplatok za pobyt je 214 Eur. Využite rekreačný príspevok a máte tábor za 96,30 Eur!

Informácie o spôsobe platby nájdete v prihláške. Poplatok môžete uhradiť bezhotovostne na náš bežný účet (a to aj na splátky) na základe inštrukcií k platbe uvedených na prihláške. Umožňujeme aj platbu v hotovosti, pri nástupe do tábora.

Ak chcete využiť príspevok na rekreáciu vystavíme Vám účtovný doklad – faktúru, ktorá bude obsahovať všetky údaje v zmysle §152a Zákonníka práce.

Na vysvetlenie uvedieme, že poplatok je oproti predchádzajúcemu roku trošku zvýšený a to vzhľadom na vyšší štandard ubytovania. Škola v prírode po rekonštrukcii bola jednoducho nútená upraviť ceny, ktoré musíme rešpektovať a zakomponovať do výslednej ceny. Oceňujeme však komfort a pohodlie, ktoré deťom nové izby ponúkajú (podrobnejšie informácie v časti Ubytovanie).

S osobitnou starostlivosťou budeme dbať o to, aby nedošlo k poškodeniu nového majetku školy v prírody. V prípade vzniku škody zavinenej konaním detí bude škodová udalosť riešená v súčinnosti s rodičmi.

Cena zahŕňa (rovnako ako v minulom roku):
– ubytovanie v škole v prírode
– stravovanie 6x denne a pitný režim
– celodenná starostlivosť vedúcich a zdravotníka
– športové vybavenie, materiál na tvorivé dielne, spoločenské hry a zdravotnícke potreby
– jeden celodenný výlet
– program počas celého tábora – vystúpenia rôznych umelcov priamo v škole v prírode (napr. kúzelníka, folklórneho súboru, viď napr. program minulého roka), atrakcie (napr. motokáry, laser aréna), vstupenky do aguaparku v Poprade, do múzeí alebo na Spišský hrad, do jaskyne, ZOO (podľa programu). Prosíme rodičov, aby deťom vybavili žiacke preukazy s možnosťou detí cestovať zadarmo. Túto možnosť využívame aj pri našich potulkách a preprave prostredníctvom TEŽ – Vysoké Tatry.

Ubytovanie

Deti budú ubytované v nových, kompletne zrekonštruovaných 2 – 3 lôžkových izbách na 1. a 2. poschodí s kapacitou cca 80 lôžok. Každá izba má vlastné sociálne zariadenie. V stredisku je k dispozícii spoločenská miestnosť s pinpongovými stolmi. Vo večerných hodinách sa v spoločenskej miestnosti konajú besedy, táborové stretnutia, súťaže, diskotéky alebo iný program (v prípade nepriaznivého počasia). V areáli sa nachádza multifunkčné ihrisko a kryté ohnisko.

Stravovanie

Strava je počas tábora poskytovaná 6x denne (raňajky, obed, večera, desiata, olovrant a druhá ľahšia večera). V tábore varia skúsené pani kuchárky, ktoré na požiadanie pripravia aj bezmäsitú stravu, príp. inú diétnu stravu, resp. stravu s vylúčením istých potravín alebo alergénov (napr. mlieko, mak, citrusy a pod.) a to na základe informácií rodičov uvedených v prihláške. Inak nám navaria všetko, čo deti ľúbia. Začíname teplou večerou a končíme raňajkami s obedovým balíčkom.

Doprava

Doprava do tábora je individuálna. Škola v prírode je výborne prístupná osobnou, autobusovou alebo železničnou dopravou. Nachádza sa po ľavej strane na ceste zo Starého Smokovca do Tatranskej Lomnice, medzi penziónom Erika a Karpatia. Dovoz a odvoz dieťatka je možné spojiť s návštevou miestnych prírodných alebo kultúrnych zaujímavostí.

O programe

Program tábora budeme postupne dopĺňať aj o podujatia, ktoré sa budú v lete konať v Tatrách a blízkom okolí. Takže je potrebné priebežne sledovať našu stránku. Zatiaľ uvádzame rámcový program v priloženom plagátiku.

Video nájdete na: https://www.youtube.com/watch?v=d1wbUpzVo6g
Vypočujte si aj reláciu Rádia Regina, ktorá bola vysielaná 19. augusta 2017.
http://skrsi.rtvs.sk/clanky/slovaci-vo-svete/141219/letny-tabor-v-tatranskej-lomnici

Organizačné pokyny, v ktorých nájdete podrobné informácie k nástupu a pobytu v tábore, ako i zoznam odporúčaných vecí, nájdete nižšie v tejto sekcii tábora. Budeme ich zasielať aj mailom alebo poštou pri potvrdení prihlášky.
Radi privítame Vaše námety a nápady, čo by ste radi počas tábora zažili, príp. ďalšie Vaše postrehy.

Kontaktné údaje na organizátora

Matica slovenská
P. Mudroňa1
036 01 Martin
Tel: +421 43 3812840, +421 905 275 286
E-mail: tabor@matica.sk

TEŠÍME SA NA STRETNUTIE S VAMI VO VYSOKÝCH TATRÁCH.

Organizačné pokyny 2019

Plagátik

PRIHLÁŠKA_2019

2019-04-05T10:04:09+00:005 apríla 2019 |Aktuálne informácie Matice slovenskej, Zahraničie|
X