64. ročník Hviezdoslavov Kubín  


//64. ročník Hviezdoslavov Kubín  

Dolný Kubín, 20. 6.- 23. 6. 2018

Mesto Dolný Kubín opäť dýchalo slávnostnou atmosférou. Od 20. 6. do 23. 6. 2018 sa konal už 64. ročník celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky v umeleckom prednese poézie a prózy v tvorbe recitačných kolektívov a divadiel poézie detí, mládeže a dospelých. Táto súťaž výrazne prispieva k vyhľadávaniu nadaných žiakov a mládeže v oblasti umeleckého slova a taktiež umožňuje kultúrnym a pedagogickým pracovníkom využiť poznatky z tejto súťaže na zlepšenie kvality kultúrneho života vo všetkých slovenských regiónoch. Bol sprevádzaný aj sprievodným programom:
Vystúpenie seniorov-seniorenky, knižný bazár, literárne stretnutia v exteriéroch Dolného Kubína, hudobný večer, čítanie na javisku, recitácia detí-prviesienky vo Vyšnom Kubíne, ako aj besedy so spisovateľmi či program „Živý hovorí k živým“ k 110. výročiu narodenia T. H. Florina.
Samozrejme, teší ma, že do programu vstúpili aj dobrovoľníci a dobrovoľné organizácie, matičiari z Istebného a Dolného Kubína a niektorí nadšenci. Počas týchto dní navštívilo mesto Dolný Kubín približne 300 účastníkov z celého Slovenska. Hlavným organizátorom bolo Národné osvetové stredisko v Bratislave a Mestské kultúrne stredisko Dolný Kubín. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí sa zainteresovali a pomohli pri organizovaní tejto najprestížnejšej literárnej súťaže. Buďme hrdí na naše kultúrne dedičstvo a snažme sa odovzdávať ho budúcim generáciám.

Pavol Stuchlý,
predseda MO MS Istebné

 

2018-06-26T12:14:21+00:0026 júna 2018 |Žilinský kraj|
X