Vydarená aktivita na Orave.


// Vydarená aktivita na Orave.

Deň víťazstva nad fašizmom si na Orave uctili v poradí už tretím ročníkom „Po stopách Spitzovcov“ Podieľali sa na tom : Femina s.r.o. Združenie ktoré pôsobí v oblasti kultúry na Orave,Mesto Dolný Kubín, Matičiari z Dolného Kubína a Istebného. Bol prezentovaný aj príbeh rodiny Spitzovcov,ktorá sa v lese pri Srňacom ukrývala 200 dní vo vyhrabanej diere-bunkri pod koreňmi stromu. Opäť nás navštívil aj Tibor Spitz s manželkou Noemi, ktorí pricestovali až z Ameriky. Tibor porozprával o všetkých útrapách ktoré za 200 dní jeho rodina prežila. Posedenie pri guláši,občerstvenie ani folklórne spestrenie nechýbalo. Aj napriek nepriazni počasia sa podujatia zúčastnili aj účastníci zo zahraničia a niektorí členovia rodiny Tibora a Noemi Spitz.

Pavol Stuchlý, predseda MO MS Istebné

Tibor Spitz sa vyznal Slovensku slovami:
„Všetko to čo som v živote doposiaľ prežil sa ani zďaleka nedalo porovnať s hrôzami môjho detstva. Preto som sa rozhodol žiť šťastne, milovať zem, ľudí a vďačiť za každý rodiaci sa deň, v ktorom môžem rozdávať lásku a hľadať porozumenie.“
Toto je aj jeho životné krédo. Krédo človeka neurčitého veku, žijúceho s manželkou Noemi rodenou Eichlerovou v Kingstone v štáte New York,ktorý každého známeho či neznámeho obdarí silným objatím, láskavým slovom a úsmevom ktorý roztápa zamieňa ju za krásu.

článok neprešiel jazykovou úpravou

 

 

2018-05-14T15:56:43+00:0014 mája 2018 |Žilinský kraj|
X